Biznes i podróż - zadbaj o prestiż

port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami. Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzie

Biznes i podróż - zadbaj o prestiż

Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy


Międzynarodowy transport ciężarowy

Transport ciężarowy przeznaczony jest do przewozu towarów o większych gabarytach lub kilkunastu paczek jednocześnie. Taki transport może być wykonywany zarówno na terenie tylko jednego kraju, jak i pomiędzy kilkoma krajami. Oczywiście transport wykonywany na terenie jednego kraju odbywa się na bardziej łagodnych warunkach niż transport międzynarodowy.

Jednocześnie transport ciężarowy może być transportem zwykłych oraz specjalistycznym. Na zwykłych zasadach przewożone są takie towary, które nie są delikatne ani sypkie, dlatego nie wymagają one specjalnego zabezpieczenia i wyjątkowego podejścia. Natomiast transport specjalistyczny wykonywany jest wówczas, kiedy klient zgłasza potrzebę przewozu jakichś łatwo psujących się i sypkich produktów.


Samochód osobowy w Wikipedii

Samochód osobowy ? pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą12, oraz ich bagażu3. Do kierowania samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony uprawnia w Polsce prawo jazdy kategorii B.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samochód_osobowy