Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat

óre nie mogą poświęcić zbyt dużej ilości czasu na pobyty u dentysty. Trzeba również przyznać, że drobne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są bardzo często wykonywane w czasie przygotowań przedślubnych, a nawet w czasie pr

Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat

Szybkie zabiegi stomatologii estetycznej

Podstawowe zabiegi stomatologii estetycznej wykonywane są bardzo szybko. Dlatego z takich zabiegów mogą korzystać nawet te osoby, które nie mogą poświęcić zbyt dużej ilości czasu na pobyty u dentysty. Trzeba również przyznać, że drobne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są bardzo często wykonywane w czasie przygotowań przedślubnych, a nawet w czasie przygotowań do studniówki i matury. Takie szybko przeprowadzane zabiegi są zwykle nieskomplikowane, dlatego bardzo spokojnie mogą z nich korzystać również osoby niepełnoletnie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przeprowadzanie takich zabiegów może się przerodzić w jakiegoś rodzaju uzależnienie, które zwłaszcza w młodym wieku staje się niebezpieczne.


Protetyka stomatologiczna , krótka definicja z Wikipedii

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


Mogą one być stałe (niedające się

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna