Jak działa tłumacz?

"e" wymawiamy jak polskie "e" /?/ "?" wymawiamy jak polskie "i" /i/ "a" w wymowie jest podobna do polskiego "a" /a/ "?" najbardziej charakterystyczna samogłoska języka bułgarskiego. Nie ma odpowiednika w języku polskim. /??/

Jak działa tłumacz? tłumacz przysięgły języka bułgarskiego

edytuj kod, encyklopedyczna definicja

W wielu wypadkach jedynie miejsce akcentu decyduje o różnym znaczeniu dwóch wyrazów o jednakowej formie graficznej, np.:


"e" wymawiamy jak polskie "e" /?/
"?" wymawiamy jak polskie "i" /i/
"a" w wymowie jest podobna do polskiego "a" /a/
"?" najbardziej charakterystyczna samogłoska języka bułgarskiego. Nie ma odpowiednika w języku polskim. /??/
"o" wymawiamy jak polskie "o" /?/
"y" wymawiamy jak polskie "u" /u/

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bułgarski


Drukowane tłumaczenia tekstów

Wciąż najpopularniejsze są pisemne tłumaczenia tekstów. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju translacje trafiają do największej liczby klientów. Mogą być także wielokrotnie wykorzystywane dzięki temu, że są zachowane na piśmie. Zwykle są wielokrotnie drukowane, najpierw przez biura tłumaczeń, a następnie przez klientów. Istnieje także możliwość wykonywania takich translacji, które powstają na życzenie wydawnictw i trafiają do druku razem z różnymi książkami. Wszystko to sprawia, że prowadzenie usług polegających na pisemnym tłumaczeniu tekstów jest bardzo opłacalne i ma szansę na stały rozwój. Na pewno w przyszłości najbardziej potrzebne będą internetowe biura tłumaczeń, jednak stacjonarne ośrodki tłumaczeń również mają przed sobą obiecującą przyszłość.


W XIX wieku większość tureckich wyrazów

W XIX wieku większość tureckich wyrazów w języku bułgarskim została zastąpiona rosyjskimi, wśród których były też wyrazy polskiego pochodzenia.

Współczesny bułgarski język literacki zaczął formować się od połowy XVIII wieku, zaś główny okres sporów o kształt języka przypada na wiek XIX. Do zapisu bułgarszczyzny stosuje się zmodyfikowaną cyrylicę.

Niektórzy językoznawcy uważają język macedoński za dialekt bułgarszczyzny. Poza granicami Bułgarii teoria ta nie jest rozpowszechniona. Ze względu na historyczną sytuację Macedonii i jej etniczną charakterystykę kwestia bułgarskich korzeni języka macedońskiego jest obecnie przedmiotem zagorzałej dyskusji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bułgarski