Kiedy nie możesz już wytrzymać. O pomocy psychologa

chodzenia na terapię są postrzegane jako psychicznie chore. To bardzo krzywdzące, ponieważ psychoterapia to sposób dla wielu ludzi na powrót do dobrego stanu zdrowia psychicznego. Psychoterapia może pomóc osobom, które mają nis

Kiedy nie możesz już wytrzymać. O pomocy psychologa psychoterapia Kraków

Czemu psychoterapia jest źle postrzegana?

Psychoterapia nie powinna być postrzegana przez społeczeństwo w negatywny sposób. Niestety często osoby, które publicznie przyznają się do chodzenia na terapię są postrzegane jako psychicznie chore. To bardzo krzywdzące, ponieważ psychoterapia to sposób dla wielu ludzi na powrót do dobrego stanu zdrowia psychicznego.

Psychoterapia może pomóc osobom, które mają niską samoocenę, problemy w pracy, problemy z motywacją do działania. Jest też niezastąpiona po stracie bliskich osób lub po poważnym wypadku. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś chodzenie do psychoterapeuty będzie postrzegane tak samo jak chodzenie do lekarza, a nie jako skutek choroby psychicznej lub zwykłe dziwactwo.


Pomoc psychospołeczna jest to mniej sformalizowane

W rozumieniu medycznym należy podzielić psychoterapię na dwie różniące się od siebie dziedziny pomocy psychologicznej ? ścisłą psychoterapię i poradnictwo psychologiczne (pomoc psychospołeczną). Psychoterapia sensu stricto jest metodą z wyboru w leczeniu m.in. zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Pomoc psychospołeczna jest to mniej sformalizowane pomaganie ? tam, gdzie nie ma zdiagnozowanej (według ICD-10 i DSM-5) choroby ani zaburzenia, ale jednak pacjent potrzebuje czyjejś pomocy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoterapia


Psychoterapia , encyklopedyczna definicja

Zasady dostępu do zawodu psychoterapeuty ustala najczęściej lokalne prawo lub dobrowolna organizacja zawodowa ? psychoterapia jest z reguły traktowana jako zawód zaufania publicznego, ograniczony wymogiem zawodowej certyfikacji i superwizji, i wykonywany przez osoby z wykształceniem psychologicznym lub psychiatrycznym, po dodatkowych szkoleniach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoterapia